مأموریت روحانیون مقابله با شبهه‌افکنی دشمن است

۱۳۹۷/۱۰/۳۰ تعداد بازدید: ۱۴۱۴

معاونت آموزش و پژوهش سازمان تبلیغات اسلامی کشور در جمع ائمه جمعه و جماعات استان کهگیلویه و بویراحمد گفت:مأموریت روحانیون مقابله با شبهه‌افکنی دشمن است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد،همایش نقش روحانیون در پیروزی انقلاب اسلامی(افتخار به گذشته امید به آینده) با حضور ۱۵۰ نفر از روحانیون مستقر و هجرت و همچنین مسئولین کشوری و استانی در حسینیه سپاه ناحیه دهدشت برگزار شد.

حجت‌الاسلام برازش مدیر کل تبلیغات اسلامی در این جلسه به طرح هجرت و روحانیون مستقر در مساجد به‌عنوان شبکه تبلیغ اشاره کرد و گفت:با تلاش و همت روحانیون مستقر و هجرت بیش از ۳۰۰ پایگاه نماز جماعت در سطح استان داریم که همگی آنها فعال هستند.

وی در ادامه افزود:پس از پیروزی انقلاب اسلامی تعداد مساجد استان با کمک مردم و خیران از ۳۰ مسجد به یک هزار مسجد افزایش یافته است.

برازش با بیان اینکه به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ۳۷۰ گفتمان دینی برگزار می‌شود،گفت:به همین مناسبت ۴۰همایش مختلف در زمینه ترویج فرهنگ دینی و قرآنی در استان برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام روح‌الله حریزاوی امروز در همایش «بررسی نقش روحانیون در پیروزی انقلاب اسلامی» که در حسینیه ثارالله دهدشت برگزار شده بود به مطالبه‌گری رهبر معظم انقلاب در مورد حضور روحانیون جوان و متعهد در آستانه دهه فجر،تبیین دستاوردهای انقلاب و مقابله با شبهه‌افکنی دشمن پرداخت.

معاون آموزشی و پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت:ما با جریانی مواجه هستیم که، علم دینی را اساساً یک پدیده موهون می‌پندارد، نظریه نظریه‌پردازان دینی را مسخره می‌کند و در مقابل اسلام ناب اسلام آمریکایی را قرار می‌دهند و پروژه خطرناک اسلام رحمانی را مطرح می‌کند.

وی با بیان اینکه مردم ایران قبل از انقلاب عزت و احترام نداشتند،ادامه داد:ما در حال نزاع با یک جریان غرب‌گرا هستیم و این جریان هم به این راحتی‌ها از بین نمی‌رود بلکه دارد گسترده‌تر می‌شود.
حریزاوی تصریح کرد:حضرت آقا فرمودند روشنفکری در ایران بیمار متولد شده است، دانشگاه در ایران مبتنی بر روشنفکری تأسیس شد و این جریان در چهلمین سال انقلاب و در شرایطی که مردم در رنج و مشقت اقتصادی هستند، انقلاب را بودجه‌ای می‌کنند.

وی گفت:لباس روحانیون لباس جنگ است، ما وظیفه داریم در راستای اهداف اسلام و انقلاب تلاش کنیم و نگذاریم دشمنان داخلی و خارجی به اهداف شوم خود برسند.

این مسئول نقش روحانیون در دفاع از انقلاب و پیام تبلیغی که روحانیون بصیر و آگاه انقلاب اسلامی می‌خواهد به این جامعه دهد را مهم خواند و گفت:امروز جنگ روانی بسیار بالا شده است و هیچ کسی نمی‌تواند منکر شود،بنابراین وظیفه شبکه تبلیغ روشنگری و ایجاد امید به آینده در بین مردم است.

وی با اشاره به هجوم دشمن در فضای مجازی،افزود: ما باید دشمن را در فضای مجازی سیلی بزنیم، زمین جنگ و صحنه جنگ عوض شده است،باید از ظرفیت‌های مفید دنیای مجازی استفاده کرد چرا که فضای مجازی زندگی ما را در برگرفته ما امروزه در جهان درگیر انقلاب چهارم صنعتی هستیم.

وی با بیان اینکه میدان جنگ عوض شده است،تصریح کرد:صنعت اینترنت و صنعت هوشمندسازی اینترنت میدان چهارم مبارزه است و دشمن می‌آید در این میدان سرمایه‌گذاری می‌کند.

حجت‌الاسلام حریزاوی یادآور شد:یکی از کارهای دشمن القاء شبهه به روش‌های جدید است.

معاون سازمان تبلیغات اسلامی کشور با بیان اینکه در گذشته هم شبهات وجود داشته و روحانیون به خوبی در رفع شبهات کار کردند،گفت:نوع القاء شبهه در فضای جدید فرق کرده است، یکی از شبهاتی که امروزه توسط دشمنان طراحی شده، تغییر نظام محاسبه است، دشمن دارد تلاش می‌کند نظام محاسبه کشور ما را عوض کند.

این مسئول ادامه داد:در نظام محاسبه دشمن تلاش می‌کند به مسئولان بگوید شما نمی‌توانید کاری انجام دهید،آدرس‌های غلط به مسئولان می‌دهند به مردم می‌گویند مسؤولان نمی‌توانند کاری انجام دهند تا کی می‌خواهید صبر کنید.

وی تصحیح نظام حسابگری مردم و مسئولان را از وظایف روحانیون برشمرد و خطاب به روحانیون گفت: در این راه کوتاه نیایید، نظام حسابگری باید اصلاح بشود.

معاون آموزش و پژوهش سازمان تبلیغات اسلامی کشور با بیان اینکه جنگ اقتصادی شوخی نیست، تصریح کرد:ما اکنون در مرحله‌ بین شکست و پیروزی هستیم، روحانیون باید مسائل را به مردم بگویند تا درست تصمیم بگیرند.
ایمان به وعده‌های الهی موضوع دیگری بود که معاون سازمان تبلیغات اسلامی کشور به آن پرداخت و گفت: ما بدتر از دوره جنگ نشدیم، در اوایل انقلاب برای خرید نفت سر صف می‌ایستادیم، خداوند برای مؤمنین راه باز می‌کند،همه ما ایمان را باید افزایش دهیم، و صبر پیشه کنیم و صبر به همراه تلاش صبری است که مردم در آن نقش آفرینی می‌کنند و پای کار هستند.

این همایش با حضور ۱۵۰ روحانی از سراسر استان و ائمه جمعه شهرستان‌های کهگیلویه،چرام و شورای هیئات مذهبی و کانون مداحان برگزار شد.

در پایان این مراسم از تلاش های فرهنگی،مذهبی حجت‌الاسلام حمید برازش، مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در این شهرستان تجلیل شد.

  • - نویسنده: اداره کل تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویر احمد
نظرات

 نام:
 *نظر: