فعالیت مستمر ۷۰مبلغ در شهرستان کهگیلویه

۱۳۹۷/۴/۲۰ تعداد بازدید: ۸۷

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی کهگیلویه گفت: 70مبلغ در قالب طرح هجرت و مستقر به صورت مستمر در شهر و روستاهای شهرستان کهگیلویه و بخش های تابعه فعالیت می‌کنند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد،حجت‌الاسلام عبدالله نعمتی پور،سرپرست اداره تبلیغات اسلامی کهگیلویه گفت: بیش از ۷۰مبلغ در قالب طرح هجرت و مستقر به صورت مستمر در شهر و روستاهای شهرستان کهگیلویه و بخش های تابعه فعالیت می‌کنند.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت تبلیغ دین، ادامه داد:در سطح مناطق محروم و دورافتاده از این تعداد مبلغ برای ترویج معارف اخلاقی و شعائر اسلامی و همچنین کاهش آسیب های اجتماعی استفاده می‌شود.

سرپرست تبلیغات اسلامی کهگیلویه با اشاره به فعالیت‌های چشمگیر برخی مبلغان در فضای مجازی گفت: برخی از مبلغان مخاطبان گسترده‌ای دارند و علاوه بر حضور در مسجد و انجام نماز جماعت و پاسخگویی به شبهات دینی مردم، با نوشتن مطالب دینی و مذهبی در فضاهای مجازی،جوانان و نوجوانان را نسبت به این مسائل هوشیار و آگاه می‌کنند.

وی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی در مناطق شهری و روستایی اظهار کرد:در این زمینه کارهای زیادی شده اما کافی نمی باشد، و انشاء الله سعی می‌کنیم در ماه های آتی کلاس‌های آموزشی برای مبلغین برگزار شود،تا با آگاهی کامل نسبت به آسیب های اجتماعی در سطح مناطق خود بپردازند.

حجت‌الاسلام نعمتی پور یاداور شد:این تعداد از مبلغین در شهر دهدشت و بخش های سوق،قلعه رئیسی،دیشموک،جاورده و روستاهای اطراف آنها حضور دارند و خوشبختانه با وجود کمبود امکانات در حال فعالیت دینی هستند.

وی افزود:بیان احکام دینی، تبیین سیره اهل‌بیت(ع)، پاسخگویی به سؤالات و شبهات دینی و اعتقادی و برگزاری جلسات آموزش قرآن‌کریم ازجمله مهم‌ترین برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی روحانیون طرح مستقر و هجرت بوده است.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کهگیلویه با بیان اهمیت اهتمام به امور دینی و فرهنگی جامعه به‌ویژه روستائیان، تصریح کرد: حضور روحانیون و مبلّغان در نقاط مختلف شهرستان به‌ویژه در روستاها و مناطق محروم مایه دلگرمی و نشاط معنوی است.

  • - نویسنده: اداره کل تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویر احمد
نظرات

 نام:
 *نظر: